XXV Jesienne Biegi PrzełajoweRegionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni-Razem”

XXV Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni – Razem” odbyły się 18 września bieżącego roku. Przeprowadzono je na trasach biegowych przy Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie. To cykliczne sportowe wydarzenie inauguruje kolejny rok szkolny i dzięki niemu wyłonieni zostają najlepsi długodystansowcy Regionu Nadnotecko – Pilskiego na Mistrzostwa Polski. Impreza ta corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.  Zawodnicy, uczestnicząc w biegach, mają możliwość spotkania się z rówieśnikami z różnych szkół i ośrodków, nawiązywania nowych znajomości oraz pielęgnowania tych starych, a przede wszystkim mają możliwość pokazania swoich możliwości sportowych
i rywalizowania fair play.

W tym roku wzięli udział zawodnicy reprezentujący: Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jastrowiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile oraz Zespół Szkół w Czarnkowie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani Anna Zalewska – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie oraz pan Piotr Swadzyniak – Prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Regionie Nadnotecko-Pilskim. Przybył również pan Jerzy Kucharski –  wieloletni organizator tych zawodów oraz były wiceprezes stowarzyszenia.

Podczas imprezy przeprowadzono biegi w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej i starszej dla dziewcząt i chłopców.

Najszybszym biegaczom w każdej kategorii, pani Anna Zalewska i pan Piotr Swadzyniak oraz uczennice technikum w Zespole Szkół w Czarnkowie wręczyli dyplomy, medale a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie. Zwycięskie placówki w klasyfikacji zespołowej otrzymały dyplomy i puchary.

Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowali następujący uczniowie: z klasy trzeciej: Sandra Tomasz – zajęła miejsce 4,  Krzysztof Maćkowiak – zajął miejsce 11, z klasy drugiej: Barbara Śledź – zajęła  miejsce 3, z klasy pierwszej: Natalia Żmudowska – zajęła miejsce 2, Kinga Lisiak – zajęła miejsce 5, Weronika Klikawka – zajęła miejsce 6, Igor Zieliński – miejsce 4,  .

Zespołowo dziewczęta w starszej kategorii wywalczyły puchar dla Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, natomiast chłopcy starsi zdobyli zespołowo 2 miejsce.

Najlepsi wyłonieni biegacze z poszczególnych kategorii pojadą w ostatni weekend września na Mistrzostwa Polski do Łosic w województwie mazowieckim.

Po udekorowaniu zwycięzców, wzorem lat poprzednich, na łonie natury, wszystkich poczęstowano przepyszną zupą z wkładką, przygotowaną przez panie ze stołówki Internatu przy Zespole Szkół w Czarnkowie.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu zawodów państwu Prellwitz ze Sklepu Sportowo-rowerowego za przygotowanie pucharów, medali i nagród rzeczowych,  pani Magdalenie Toman – Kossakowskiej i panu Piotrowi Wenz, uczennicom Technikum: Zofii Żak, Dominice Lewy, Agnieszce Mikuś, Klaudii Karniszewskiej oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do sprawnego ich przeprowadzenia.

Niecodzienne podziękowania kierujemy do Boga za słoneczną pogodę i szczęśliwy przebieg zawodów oraz do zawodników i ich opiekunów, którzy przybyli na trasy biegowe do Czarnkowa. Jednocześnie serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w biegach w kolejnym roku szkolnym. Zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów na Mistrzostwach Polski, a wszystkim biegaczom i opiekunom życzymy wygranych w pokonywaniu codziennych trudów życiowych.

Zawody przygotowali Lucyna Kalkowska i Piotr Kłos