Sukces na egzaminach zawodowych

Jedni mówią – to loteria, inni – to przypadek, jeszcze inni że 50 % to wiedza, a drugie 50 % to szczęście. A może to zupełnie inna teoria… A więc pochwalmy się! Pochwalmy się wynikami z egzaminów zawodowych z czerwca 2024 roku jakie osiągnęli uczniowie naszej szkoły! Są one imponujące, a mianowicie: technik ekonomista – zdawalność 100%, technik żywienia i usług gastronomicznych – zdawalność 100%, technik reklamy – zdawalność 100%. Pozostałe zawody również uzyskały wyniki w granicach 90%. Porównując te wyniki ze zdawalnością w okręgu uzyskaliśmy w każdym zawodzie wynik o wiele wyższy!!! Także uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia z sukcesem zawalczyli o tytuł czeladnika przed egzaminatorami Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Do egzaminu czeladniczego przystąpiło 35 uczniów, a tytuł czeladnika uzyskało 34 uczniów czyli 97%. Szczególnie imponujący, bo 100% wynik zdawalności osiągnęli uczniowie w następujących zawodach: dekarz, murarz-tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, elektryk, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych i blacharz samochodowy.
To niesamowite! Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym uczniom i sobie jako nauczycielom również, bo miarą naszego sukcesu jest sukces naszych podopiecznych! To zapewne nie loteria i nie przypadek! To nasza wspólna ciężka praca, mozolna i żmudna czasami, ale warta tego wysiłku. Ten wysiłek otwiera przed Wami szerokie możliwości na rynku pracy, na drodze dalszej edukacji, daje satysfakcję w życiu osobistym. Mamy nadzieję, że młodsze roczniki wezmą przykład ze swoich starszych kolegów i koleżanek i z wielkim zapałem wezmą się do pracy – bo przecież dopiero początek września! Zapraszamy również tych, którzy zasiadają obecnie w szkolnych ławkach szkoły podstawowej do przyjścia na GÓRKĘ. Przemyślcie. Nasza szkoła to naprawdę szkoła sukcesu! Waszego sukcesu! Matura otwiera Wam drzwi na studia a zdobyty zawód umożliwia pracę. Jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się razem z Wami.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych