Spotkanie ze sztuką amerykańską i polską

We wtorek, tj. 8.10.2024r. grupa uczniów z klas  4TL, 4TRE, 3RL, 2TR, 2TI  wzięła udział w wycieczce do Poznania, podczas której mieli okazję obejrzeć anglojęzyczny spektakl pt. „The Great Gatsby” w Kinie Apollo.  Była to doskonała okazja do podziwiania przepięknej gry aktorskiej oraz do kontaktu z żywym językiem.  Przedstawienie oparte na słynnej powieści F. Scotta Fitzgeralda wprowadziło uczniów w klimat lat 20. XX wieku, ukazując historię tajemniczego milionera Jay’a Gatsby’ego oraz jego miłości do Daisy Buchanan. Kolejnego spotkanie ze sztuką młodzież odbyło się  w Starym Browarze, w którym to uczniowie, w towarzystwie audioprzewodnika, odkrywali zakamarki i miejsca z obecnymi tam dziełami sztuki, o których mało kto wie.  Wyjazd nie tylko pozwolił młodzieży na obcowanie z kulturą, ale także wzbogacił ich wiedzę o literaturze amerykańskiej i teatrze. Wycieczka była udanym połączeniem nauki i rozrywki, a uczniowie wrócili pełni wrażeń i inspiracji.