Rzeka Noteć i My

Czarnkowska „Górka” 13 września uczestniczyła w konferencji środowiskowej Rzeka Noteć i My, zorganizowanej przez Zespół Szkół Leśnych w Goraju,  Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki, Urząd Miasta Czarnków, Polskie Towarzystwo Leśne oraz OSiR Czarnków.

Społeczeństwo uczniów szkoły reprezentowała Julia Drewna, która wraz z Panią Anną Zalewską, wicedyrektorem szkoły wzięła udział w części referatowej poświęconej znaczeniu środowiska przyrodniczego w życiu lokalnych społeczności, ochronie przyrody w obszarze rzeki Noteć. Szeroko omawiane były zagadnienia związane z oddziaływaniem człowieka na środowisko przyrodnicze Doliny Noteci, czy gospodarowanie środowiskiem leśnym w obszarze rzeki Noteć. Konferencja spotkała się z pozytywnym przyjęciem, tym bardziej, że jej prelegenci wywodzili się z różnych środowisk. Środowisko naukowe reprezentował dr Paweł Owsianny, środowisko urzędnicze – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Pan Tomasz Partyka, a Pan Dariusz Kujawa leśniczy Leśnictwa Lubowo reprezentował miłośników ornitologii. Tylko pogoda nie dopisała i zapowiadany spływ kajakowy rzeką Noteć został odwołany.